Usługi
Spraw, aby Twój dom był bardziej energooszczędny
W naszej ofercie znajdziesz różne rodzaje pomp ciepła, dopasowane do Twoich potrzeb i wymagań. Oferujemy zarówno pompy ciepła powietrze-woda, jak i gruntowo-wodne oraz powietrze-powietrze. Każdy model charakteryzuje się wysoką sprawnością oraz niezawodnością, co przekłada się na niskie koszty eksploatacji.

Powietrze

Woda

Ziemia
Zalety pompy ciepła
- Oszczędność energii – pompy ciepła zużywają mniej energii elektrycznej niż tradycyjne systemy grzewcze, ponieważ wykorzystują energię z otoczenia.
- Ekologiczność – pompy ciepła wykorzystują odnawialne źródła energii, takie jak energia geotermalna, powietrzna czy wodna, co oznacza mniejsze emisje gazów cieplarnianych.
- Niskie koszty eksploatacji – choć koszt zakupu i instalacji pompy ciepła może być początkowo wyższy niż w przypadku tradycyjnych systemów grzewczych, to dzięki mniejszej ilości zużywanej energii, koszty eksploatacji są zwykle niższe.
- Długa żywotność – pompy ciepła są zazwyczaj trwałe i niezawodne, a ich żywotność może wynosić nawet kilkadziesiąt lat.
- Bezpieczeństwo – pompy ciepła nie wymagają spalania paliw, takich jak gaz czy olej opałowy, co oznacza mniejsze ryzyko wybuchu lub pożaru.
- Komfort użytkowania – pompy ciepła zapewniają stałą temperaturę w pomieszczeniach bez konieczności ręcznego regulowania urządzenia, co zapewnia użytkownikom większy komfort.
- Możliwość klimatyzacji – niektóre pompy ciepła są wyposażone w funkcję klimatyzacji, co pozwala na regulowanie temperatury w pomieszczeniach w letnie dni.
- Ogrzewanie podłogowe – pompy ciepła są często stosowane w systemach ogrzewania podłogowego, co zapewnia równomierny rozkład ciepła w pomieszczeniach i zwiększa komfort użytkowania.
Dlaczego warto nas wybrać?
- Ubezpieczenie
- Wysoce doświadczony zespół
- Przyjazna obsługa
- 100% Certyfikowany
Wybierz pompy ciepła powietrze-woda od KAISAI

Dzięki nowoczesnej technologii, pompy ciepła powietrze-woda KAISAI pracują w bardzo szerokim zakresie temperatury zewnętrznej oraz osiągają wysokie parametry temperatury systemu grzewczego lub ciepłej wody użytkowej. Brak emisji szkodliwych substancji do otoczenia, bezpieczeństwo użytkowania oraz bezobsługowość czynią pompy ciepła KAISAI idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto buduje dom i wymienia lub modernizuje istniejące źródło ciepła. Pompy ciepła KAISAI mają zastosowanie zarówno w budownictwie jednorodzinnym, wielorodzinnym, jak i komercyjnym, a szeroki wybór jednostek zarówno typu split, jak i monoblok zapewnia możliwość dopasowania urządzenia do indywidualnych potrzeb użytkownika

Pompy ciepła powietrze-woda
Czy da się odzyskać energię cieplną z powietrza, a następnie wykorzystać ten darmowy zasób natury do ogrzania lub schłodzenia własnego domu w zależności od potrzeb i pory roku? Tak! Pomagają w tym nowoczesne urządzenia, jakimi są pompy ciepła powietrze-woda. Ze względu na korzyści, które przynoszą inwestorom, to jedne z najpopularniejszych rozwiązań na polskim rynku. Wśród przewag warto wskazać ekologiczny charakter, ale też duże oszczędności, komfort obsługi i znakomitą wydajność. Co na to wpływa?
Jak działają pompy ciepła powietrze-woda?
W konstrukcji pomp ciepła powietrze-woda główną rolę odgrywa układ chłodniczy, a w nim czynnik chłodniczy. To ciecz, której temperatura wrzenia oraz potrzebne do tego ciśnienie są bardzo niskie. W ten sposób czynnik, podczas odparowywania, łatwo pobiera ciepło z otoczenia zewnętrznego (w naszym przypadku jest to powietrze) i krążąc wewnątrz układu – ogrzewa zgromadzoną w nim wodę. Ta jest rozsyłana po całej instalacji grzewczej w budynku – najczęściej powierzchniowej: ściennej lub podłogowej, często jednak również tradycyjnej instalacji centralnego ogrzewania z punktowymi źródłami ciepła – grzejnikami.
Energia cieplna z powietrza brzmi naprawdę obiecująco, ale czy pompa ciepła poradzi sobie również zimą? Dzięki nowoczesnym czynnikom chłodniczym, jak na przykład R32 (dwufluorometan), jest to możliwe. Pompy ciepła KAISAI pracują nawet przy temperaturze -25°C. W zestawieniu z ogrzewaniem podłogowym zapewnią ciepło zimą, a odwrócony obieg pozwoli na chłodzenie wnętrz latem. Pompa ciepła może być bowiem wykorzystywana również w roli klimatyzatora!
Ekologia i oszczędność
Pompy ciepła nie wymagają dostarczenia paliw stałych. Dzięki temu nie emitują do atmosfery szkodliwych gazów, w tym CO2, który powoduje efekt cieplarniany. To również dobra wiadomość dla portfela: nie trzeba martwić się kosztami węgla czy ropy, ponieważ można całkowicie się od niech uniezależnić. To obniża koszty eksploatacyjne budynku do minimum.
Pompy ciepła są też ciche i wydajne. Część z pobranej energii służy im do działania, w związku z czym potrzebują dużo mniej prądu sieciowego, by ogrzewać dom. W rezultacie nie generują dodatkowego obciążenia finansowego.